Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
  • Dostępność
    • Wysoki kontrast
    • Wielkość tekstu
    • Dostępność

Polski Bon Turystyczny – to jeszcze nie koniec

Wypowiedzi eksperckie XXXI Forum Ekonomiczne

Do 30 września można przyjmować płatności Polskim Bonem Turystycznym. Warto jednak pamiętać, że oznacza to ostateczny termin na przyjęcie opłaty za usługę, a sam wyjazd czy skorzystanie z atrakcji turystycznych przez beneficjentów może odbyć się później.

Do końca sierpnia tego roku beneficjenci aktywowali łącznie ponad 3,8 miliona bonów turystycznych. I dokonali nimi płatności na kwotę przekraczającą 2,8 miliarda zł. Są to środki, które już trafiły do polskiej branży turystycznej, wciąż jednak jest jeszcze grupa osób, które nie skorzystały z przysługujących im bonów  i nadal mogą to zrobić. Mimo, że wakacje dobiegły końca, nie musi to oznaczać końca rodzinnych wyjazdów. Zapewne wiele rodzin z chęcią skorzysta z wolnych od zajęć szkolnych weekendów i wyruszy na eksplorację bliższych i dalszych okolic, aby choć trochę przedłużyć wakacyjną atmosferę. Organizatorzy turystyki już dziś przygotowują specjalne oferty, które pozwalają wykorzystać bon turystyczny i zapłacić za usługi jeszcze przed upływem wyznaczonego terminu, a z opłaconej oferty skorzystać na przykład w ciągu kolejnych miesięcy. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby wykorzystać przyznane im środki, ale w swoim kalendarzu w najbliższym miesiącu nie wygospodarują już czasu na rodzinny wypad. To jednocześnie szansa dla przedsiębiorców na wpływy z płatności realizowanych za pomocą bonu w ramach zaliczek na przyszłe wyjazdy i usługi turystyczne.

– Polska Organizacja Turystyczna cały czas prowadzi intensywną kampanię informacyjną przypominającą beneficjentom o aktywowaniu i płatności Polskim Bonem Turystycznym. Zachęcamy także przedsiębiorców, którzy przyjmują płatności bonem do informowania swoich gości o możliwości skorzystania z tej formy zapłaty nie tylko za rodzinny wypoczynek, ale także wycieczek szkolnych czy innych rodzajów rekreacji dzieci i młodzieży, tak aby jak najwięcej środków zostało wykorzystanych przez polskie rodziny i trafiło do branży turystycznej – podkreśla Anna Salamończyk – Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Szkolne wycieczki

Warto też pamiętać, że Polskim Bonem Turystycznym można płacić nie tylko za rodzinne wycieczki, ale także zorganizowany wypoczynek dzieci np. w postaci bardzo popularnych zielonych szkół czy nawet jednodniowych wycieczek szkolnych, bez noclegu. Takie wsparcie domowego budżetu jest szczególnie przydatne w pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego, gdzie poza koniecznością zakupu wyprawki czy opłacenia zajęć dodatkowych w szkołach pojawiają się właśnie propozycje wspólnych wycieczek klasowych. Oferta skierowana do dzieci i młodzieży, zielone szkoły czy wycieczki do polskich miast to propozycja, dzięki której przedsiębiorcy turystyczni, właściciele obiektów noclegowych i organizatorzy turystyki mają szansę pozyskać atrakcyjną i liczną grupę klientów także poza najgorętszym sezonem.  

Skip to content