Karpacz, 5-7 września 2023 r.
„Nowe wartości Starego Kontynentu – Europa u progu zmian”
Główny Partner Forum Ekonomicznego
3
Dni
550+
Debat
8000+
uczestników
Dyskutuje się na niej nie tylko o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. Międzynarodowy wymiar Forum Ekonomicznego daje szansę na to, aby zastępować stereotypy faktami, a opinie kształtować na podstawie rzeczowej wymiany poglądów.
NAWIGACJA
Tegoroczna XXXII edycja Forum Ekonomicznego odbyła się pod hasłem „Nowe wartości Starego Kontynentu – Europa u progu zmian.” Jak co roku na uczestników czekał bogaty program merytoryczny zawierający ponad 550 wydarzeń. Do Karpacza na trzy dni przyjechały najważniejsze osoby w kraju oraz w regionie: liderzy polityki, gospodarki, samorządu, wybitni przedstawiciele świata kultury i nauki. Debaty relacjonowane były przez dziennikarzy polskich i zagranicznych.
26 grudnia, 2024
Wypowiedź ekspercka: STEM uczy młodych, jak rozwiązywać problemy
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Macieja Boguckiego, jednego z inicjatorów Forum Ochrony Zdrowia oraz przyjaciela Forum Ekonomicznego
Forum AI jednym z najważniejszych wydarzeń Forum Ekonomicznego w Karpaczu
Raport skierowany jest do Liderów Biznesu, decydentów oraz przedstawicieli administracji państwowej. Składa się z 12 rozdziałów merytorycznych przygotowanych przez dziesiątki znakomitych ekspertów ze Szkoły Głównej Handlowej. W raporcie przedstawiono kluczowe problemy i wyzwania stojące przed gospodarkami krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski. Omówiono w nim takie tematy jak: wpływ wojny i pandemii na gospodarki krajów europejskich, analizę wpływu poziomu inwestycji na rozwój, problem wysokiej inflacji, zmiany zachodzące w polityce fiskalnej, zagrożenie bezpieczeństwa żywieniowego, dostęp do technologii cyfrowych w ochronie zdrowia, bezpieczeństwo i przyszłość energetyczna Europy, zmiany na rynku pracy, zmiany w trendach konsumpcji.
Coroczną tradycją Forum Ekonomicznego jest wręczenie nagród dla Człowieka Roku, Firmy Roku oraz Organizacji Pozarządowej Roku. Na przestrzeni lat uhonorowanych tytułem Człowieka Roku Forum Ekonomicznego zostało wiele znamienitych postaci europejskiej polityki i gospodarki.
Największej i najważniejszej konferencji polityczno-gospodarczej w Europie Środkowej i Wschodniej
Dolny Śląsk jest nazywany sercem Europy. Region oddalony o około 300 km od Warszawy, Berlina czy Pragi jest doskonale skomunikowany. Dzięki świetnej lokalizacji i kadrze wykształconych pracowników przyciąga inwestorów i dynamicznie się rozwija. To tutaj na studentów z Polski i Europy czekają renomowane uczelnie i perspektywy zawodowe. Turystów przyciąga największa w kraju liczba sklasyfikowanych zabytków, najwięcej zamków i pałaców, dziedzictwo architektury przemysłowej czy najliczniejsze w kraju uzdrowiska. Dolny Śląsk to także region wyróżniający się pod względem poziomu innowacyjności w Polsce. O jego sile stanowi olbrzymi potencjał gospodarczy i edukacyjny, doskonałe zaplecze infrastrukturalne oraz wysoka jakość kapitału ludzkiego. Do wypracowania sukcesu regionu przyczynia się rozwój biznesu – Dolny Śląsk jest siedzibą wielu polskich i międzynarodowych firm. Lokalizacji nowych inwestycji sprzyjają Specjalne Strefy Ekonomiczne. Dolnośląska gospodarka to nie tylko dobrze rozwijający się przemysł, ale także wyspecjalizowane usługi finansowe czy outsourcingowe. Istotnym obszarem jest również „zielona gospodarka”. Intensywny rozwój gospodarczy na terenie Dolnego Śląska jest nastawiony na nowe technologie, sprzyjające racjonalnemu korzystaniu z zasobów środowiska naturalnego. Dolny Śląsk inwestuje w gospodarkę niskoemisyjną, uwzględniającą zarówno zwiększenie roli odnawialnych źródeł energii, jak i technologii efektywnych energetycznie w procesach produkcyjnych i budownictwie. Dolny Śląsk to kraina różnorodności, w której każdy znajdzie przestrzeń dla siebie. Niesamowite góry – Sudety, tajemnicze podziemia, Szlak Zamków Piastowskich, Kraina Wygasłych Wulkanów, Stawy Milickie, będące największym kompleksem stawów rybnych w Europie, Dolnośląski Szlak Piwa i Wina, to tylko niektóre atrakcje. Najważniejsi są jednak mieszkańcy, słynący ze swojej otwartości i gościnności, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Mozaika kultur, zwyczajów i tradycji tworzy na Dolnym Śląsku klimat, dzięki któremu każdy czuje się tu jak w domu, a infrastruktura i atrakcyjność regionu sprawiają, że mieszkańcy wiążą swoją przyszłość właśnie z tym miejscem. Tutaj chcą się rozwijać – edukować, pracować i inwestować.
Karpacz to znana miejscowość leżąca u stóp Karkonoszy i ich najwyższego szczytu – Śnieżki. Dominującą funkcję pełni w nim oczywiście turystyka. Dzięki wybitnym walorom, atrakcjom turystycznym i odpowiedniemu zagospodarowaniu, miasto co roku odwiedza ponad trzy miliony turystów. Magnesem przyciągającym do Karpacza jest z pewnością jego położenie, ale także to słynne „coś” czyli atmosfera miejsca, którą tworzą gościnni i aktywni mieszkańcy oraz sami turyści.Miasto oferuje bardzo dobre warunki do spędzania czasu wolnego. Na terenie gminy przebiega blisko 100 km oznakowanych szlaków turystycznych pozwalających odkrywać jeden z najcenniejszych przyrodniczo obszarów naszego kraju. Odpowiednie ukształtowanie terenu i przychylny klimat umożliwiły także utworzenie licznych stoków i wyciągów narciarskich, dzięki którym Karpacz stał się znanym ośrodkiem zimowym.
Wszystkie informacje, akredytacja, materiały do pobrania i niezbędne linki.Bądź zawsze na bieżąco z najnowszymi komunikatami, nie przegap terminów akredytacji dziennikarskiej i odszukaj wszystkie niezbędne materiały.
Przez trzydzieści lat organizacji Forum Ekonomicznego udało nam się stworzyć przestrzeń do dialogu, która dzięki swojemu niepowtarzalnemu klimatowi stała się jednym z najchętniej odwiedzanych przez elity polityczno-go-spodarcze miejsc w Europie. – Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego
Narzędzia dostępności